תרומה לעמותה
מחמל"י היא עמותה ללא מטרות רווח, שקיומה תלוי בתרומות
ובמתנדביה הרבים. אנו מזמינים אתכם להצטרף לרשימת
התורמים לעמותה, ולעזור לנו לשמר את היונקים הימיים בישראל
צילום: מחמל”י
תרומה לעמותה
מחמל"י היא עמותה ללא מטרות רווח, שקיומה תלוי בתרומות ובמתנדביה הרבים. אנו מזמינים אתכם להצטרף לרשימת התורמים לעמותה, ולעזור לנו לשמר את היונקים הימיים בישראל

צילום: מחמל"י

מחמל”י, עמותה הפועלת שלא למטרות רווח (מלכ”ר), מתקיימת הודות לחבריה ופעיליה הרבים, מיוני 2020, כל העמותה בנויה רק על מתנדבים שאינם מקבלים שכר. בזכות פעילות העמותה, זכתה מדינת ישראל במשך כ-3 עשורים לפרסום מחקרי הדולפינים והלוויתנים החיים דרך קבע ו/או חולפים בים התיכון ובמפרץ אילת. פעילות שלא הייתה מתבצעת ללא כספי התרומות ותרומות הציוד שמתקבלות מגורמים חיצוניים. העמותה מתנהלת בשקיפות ובעלת אישורי מנהל תקין מרשם העמותות.

לעמותת מחמל”י אישור לתרומות עפ”י סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

מה עשינו עם התרומות?

עיקר התרומות לעמותה מוקדשות כיום לטובת מחקר היונקים הימיים בארץ ובחו״ל והפעילויות שימור אקולוגיה, הסברה, וחינוך בארץ, שמטרתן היא הגברת המודעות ועידוד שימור הסביבה הימית.

חלק ניכר מהתרומות בשנים 2016 ועד 2020 הוקדש למטרת שדרוג ועדכון התצוגה במרכז הדולפין והים פרויקטים חינוכיים הקשורים למרכז.

כל יציאה לים לצורכי מחקר, למשל, מתבצעת לאורך השנים הודות לשיתוף פעולה שמממן אותה (בין אם זהו כלי שייט של מועדון שייט או של יאכטונריים פרטיים, ובין אם מדובר בדיגום מזהמים, שמתבצע בשיתוף פעולה עם המכון לחקר ימים ואגמים).

עיקבו אחרינו באינסטגרם

למה אנו זקוקים כרגע?

ייעוד כספי התרומות עשוי להשתנות מעת לעת, בהתאם לצורכי מחמל”י, אך הוא תמיד נמצא בהלימה מוחלטת עם מטרות העמותה: מחקר, שימור, חינוך, פיקוח וקידום חקיקה במטרה להגן ולשמור על היונקים הימיים החיים באזורנו.

 נכון להיום, מחמל”י זקוקה לתרומות למטרות הבאות:

  • סקרים ימיים: נדרשת תרומה של דלק להפעלת הסירות בסקרים חצי יומיים. (לשימוש חד-פעמי או רב-פעמי, על בסיס קבוע) לצורך ביצוע סקר אוכלוסיות דולפינים באיזורינו. 
  • ציוד: נדרש ציוד (אקוסטי, בעיקר, אך לא רק) שיאפשר מחקר בים העמוק, ויסייע בהשלמת הפער העצום במחקר של יונקים בים העמוק.
  • ביצוע נתיחות: נדרש מימון לביצוע נתיחה משמעותית בגופות יונקים ימיים המוחפים (מגיעים אל החוף) לאורך חופי ישראל. זאת, בשל העלויות הגבוהות של שליחת בדיקות לגילוי מזהמים למיניהם – לחו”ל (בדיקות שנכון להיום אין אפשרות לבצע בארץ).
  • פרויקטים חינוכיים: מימון פעילויות חינוכיות ארוכות טווח בנושא ים ויונקים ימיים.
  • תקציב ייעודי לסקר רב יומי : מחקר של יונקים בים העמוק מצריך סקר רב יומי עד 14 יום במים הכלכליים. ביצוע הסקר במים כלכלים EEZ מספינה / יאכטה יכול להגיע 30 אלף ₪
    עלויות שהעמותה מחפת תורם בכדי לבצע את הסקר.

תרומות ניתן להעביר באמצעות כרטיסי אשראי, באמצעות שירות התשלומים PayPal או באמצעות שליחת המחאה לפקודת “מחמל”י” לכתובת הבאה:

מחמל”י – מרכז חקר, מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל
המכון ללימודי ים, אוניברסיטת חיפה
הר הכרמל, חיפה 31905

תרומה

מחמל”י היא עמותה ללא מטרות רווח, שקיומה תלוי בתרומות ובמתנדביה הרבים. אנו מזמינים אתכם להצטרף לרשימת התורמים לעמותה, ולעזור לנו לשמר את היונקים הימיים בישראל

תודותינו לכל מי שסייע לנו ותמך בנו לאורך הדרך – חברות, גופים רבים ואפילו אנשים פרטיים – במימוש החזון (וזו רק רשימה חלקית)